VII OSKNF: Aktualności

19 września 2009
Zapraszamy do lektury e-książki:
VII OSKNF - publikacja pokonferencyjna.
Zawiera ona 10 pełnych, recenzowanych artykułów oraz abstrakty wszystkich wystąpień.

29 listopada 2008
Jest depesza PAP z 21.11.2008 O pożytkach z picia napojów dla fizyki o VII OSKNF. :)

Co do konkretnego pytania: czy i kiedy będą faktury i certyfikaty? Odpowiedzi jest: na pewno będą, kiedy - wciąż nie wiemy.

Nasze podsumowanie:

W VII Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków wzięło udział 80 studentów reprezentujących w sumie 16 uczelni z całego kraju. Osią konferencji były krótkie referaty (36 po 20min) przedstawiające pracę naukową uczestników. Miłym zaskoczeniem okazał się poziom wystąpień, zarówno jeśli chodzi o samą część merytoryczną, jak i sposób prezentacji. Wśród dodatkowych atrakcji znalazło się m.in. zwiedzanie Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego.

Sądzę, że idea OSKNF jest owocna i warta włożonego trudu organizacyjnego. Na przyszłość polecałbym przedłużyć konferencję - umożliwiłoby to przyjęcie wszystkich dobrze rokujących wystąpień, a także nieznaczne rozluźnienie napiętego planu. Ale to już spoczywa na barkach Koła Matematyczno-Przyrodniczego Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, organizatora kolejnej edycji tej corocznej konferencji…

Piotr Migdał
student Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego (K MISMaP UW)
wiceprezes SKFiz UW
koordynator VII OSKNF

19 listopada 2008
Są już nasze zdjęcia z VII OSKNF

Jeśli dla kogoś jest mało, to więcej zdjęć (ale i gorszej jakości) jest na http://picasaweb.google.pl/pmigdal/VIIOSKNFAll

Pojawił się też fotoreportażyk z UJ
https://smp.if.uj.edu.pl/wiki/wyjazdy:viiosknf

10 listopada 2008
Wszystko co dobre, kiedyś się kończy (bywa, że i czaszką). Dziękujemy uczestnikom za przybycie, dobre referaty, ciekawe rozmowy i towarzystwo. :)

Nagrodzono trzy najlepsze prezentacje:

  1. Michał Krupiński (AGH), O fizyce przy kawie, herbacie i piwie
  2. Maciej Jasiński, Marcin Piotrowski (UMK), Kwarki i Skwarki
  3. Piotr Mazur (AGH), Od równika po biegun czyli czy każda woda zamarza tak samo?

Pierwsza nagroda - luneta firmy Uniwersał oraz roczna kolekcja Postępów Fizyki. Druga i trzecia nagroda - roczna kolekcja Postępów Fizyki.

Kolejna edycja Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków odbędzie się w Krakowie, a organizacją zajmie się Koło Matematyczno-Przyrodnicze Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

7 listopada 2008
Start!

5 listopada 2008
Z przyczyn od nas niezależnych obiad "przesunął się", zatem i plan wystąpień uległ drobnej modyfikacji.

4 listopada 2008
W dziale Program dodano abstrakty wystąpień. W FAQu różne pytania i odpowiedzi, które mogą okazać się przydatne.

29 października 2008
Jest już rozpiska referatów na godziny w zakładce Program. Przy okazji przypominamy, że w razie braku kwalifikacji referatu, można zmienić go na poster (koniecznie wysyłając maila na adres lp.pw|21dlef#lp.pw|21dlef). W niektórych przypadkach konieczna będzie modyfikacji abstraktu.

25 października 2008
Z jednodniowym opóźnieniem umieszczamy listę uczestników wraz z zakwalifikowanymi prezentacjami. Podano również konto, na które kierować przelewy.

22 października 2008
Po burzliwej dyskusji i skrupulatnej analizie kosztów, na uczestników zostają przyjęci wszyscy, którzy zarejestrowali się. List zaakceptowanych referatów zostanie ogłoszona w najbliższy piątek, 24 października 2008.

20 października 2008
Rejestracja (na http://www.viiosknf.pl) jest już zamknięta.
Dodatkowe zgłoszenia mogą nie być brane pod uwagę.

Lista uczestników pojawi się niebawem. Kwalifikacja referatów potrwa kilka dni (otrzymaliśmy wiele dobrze rokujących abstraktów i wybór będzie wyjątkowo trudny).

7 października 2008
Opłata konferencyjna ustalona na 150zł. W niej: nocleg, pełne wyżywienie, materiały konferencyjne i impreza integracyjna (w skrócie: wszystko).

22 września 2008
W trakcie konferencji odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację. Nagrodą będzie luneta ufundowany przez firmę Uniwersał (zachęcamy do zajrzenia w zakładkę sponsorzy).

8 września 2008
Rozpoczęcie rejestracji - więcej szczegółów tu. Rejestracja będzie trwała do 19 października, jednak zachęcamy do uczynienia jej wcześniej (nie przewidujemy przedłużenia deadline'u).


Więcej informacji o VII Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków na O konferencji oraz innych podstronach.