Relacje z letnich wydarzeń fizycznych (VII-IX 2011)

Tatry i Fizyka (Małe Ciche, 11 - 18 IX 2011)

Wakacyjna szkoła dla matematyków pasjonujących się fizyką, to szkoła z długoletnią tradycją. Chociaż byłem pierwszy raz na imprezie z tego cyklu moim zdaniem odniosła duży sukces. Tegoroczne wykłady skupiały się termodynamice, mechanice statystycznej, rachunku prawdopodobieństwa. Do zaproszonych wykładowców z Wydziału Fizyki UW, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, dołączył prof. Abraham Douglas z Oxfordu.
Nieodzownym elementem tej szkoły była aktywność fizyczna :): wycieczki w góry, gra w siatkówkę, nogę. Połączenie sportu i nauki doskonale się sprawdza w czasie wakacji.
Szkołę polecam zarówno pasjonatom fizyki jak i matematyki.

Arkadiusz Trawiński

International Conference of Physics Students (Budapeszt, 11 - 18 VIII 2011)

Czytaj więcej na osobnej podstronie.

VI Obóz Naukowy SKFiz w Tatrach (Bukowina Tatrzańska, 17 - 24 VII 2011)

Czytaj więcej na osobnej podstronie.

Utrecht Summer School of Theoretical Physics (Utrecht, dwa tygodnie w terminie 1 VII - 31 VIII 2011)

Szkoła trwa dwa tygodnie, jest niestety płatna, ale można dostać od nich stypendium pokrywające większość kosztów. Przeznaczona dla ludzi po licencjacie, zawiera kursy mechaniki kwantowej, fizyki statystycznej i elektrodynamiki. Było trochę powtórek, szczególnie na elektro, ale większość stanowiła inne podejście, na które często nie ma czasu na normalnych kursach. Najlepsze było zobaczenie jak fizyka wygląda z innej strony, poznanie ludzi z krajów typu Iran i wykłady "ogólne" - jeden prowadzony przez noblistę: Gerarda 't Hoofta.

Piotr Kucharski

Ekspedycja Naukowa do Czarnobyla (Ukraina, 27 VI - 5 VII 2011)

Czytaj więcej na osobnej podstronie.

Relacje Wakacyjne w archiwum: