XII OSKNF w Krakowie

W dniach 7-10.11.2013 w Krakowie odbyła się XII Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków

Strona internetowa:

http://xiiosknf.pl/

Lista uczestników z SKFiz i referaty

  • Aleksandra Klimek Jak (kwantowo) zmierzyć informację?
  • Patryk Kubiczek Skąd bierze się efekt de Haasa-van Alphena?
  • Michał Papaj Epitaksja i spektroskopia kropek kwantowych z pojedynczymi jonami kobaltu (II nagroda za najlepszy referat)
  • Albert Wienczek Separacja ruchu środka masy, a parametry układu cząstek

Podsumowanie

Opinie

Po raz pierwszy uczestniczyłem w OSKNF. Tematyka wystąpień była bardzo zróżnicowana, podobnie jak i ich poziom. Uważam, iż z tegorocznego OSKNF cenną wiedzę i doświadczenie mógł wywieźć studenci zarówno pierwszych, jak i ostatnich lat studiów. Była to również świetna okazja do nawiązania kontaktów, które kiedyś mogą okazać się przydatne.

Patryk Kubiczek

XII OSKNF był pierwszą konferencją, w której w ogóle wziąłem udział. Zaprezentowałem sposób otrzymania poprawek do polaryzowalności istotnych w kontekście zagadki promienia protonu. Ze względu na brak doświadczenia w uczestniczeniu w takich przedsięwzięciach zupełnie nie wiedziałem, czego oczekiwać. Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła była niska frekwencja na wielu wykładach. Prezentacje były zróżnicowane. Jednych słuchałem z uwagą i zainteresowaniem, innych natomiast – przeciwnie. Dużą przyjemność sprawiły mi wieczory integracyjne, gdzie w luźnej atmosferze można było zawrzeć nowe znajomości. Podsumowując, jestem zadowolony z uczestnictwa w konferencji. Odradzałbym jednak udział w niej bez prezentowania własnego tematu.

Albert Wienczek

OSKNF w archiwum: