XI Obóz Naukowy SKFiz w Tatrach (2016)

Informacje ogólne


chata1.jpg
Miejsce Tatry
Organizator Studenckie Koło Fizyki UW
Termin 2-7 lipca 2016 roku
Cena ok. 61 zł/dzień na osobę
Adres Bukowina Tatrzańska
ul. Olczański Wierch 53
($49^o 20'12.10''$N $20^o 05'20.83''$E $943$m)
Sprawozdanie Sprawozdanie, opinie, finanse
Opinie wkrótceStudenckie Koło Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z jego opiekunem - prof. Stanisławem Głazkiem, jak co roku organizuje Obóz Naukowy w Tatrach. Będzie to już jego XI edycja, której celem będzie zgromadzenie studentów fizyki, doktorantów, naukowców poza uniwersytetem i jego zwykłym trybem ,,życia" - bez kolokwiów, egzaminów, obowiązkowych zajęć; za to z czasem na refleksję, długie dyskusje o fizyce i jej znaczeniu. Wstępna data obozu to 2-7 lipca 2016.

Tradycyjnie w trakcie Obozu będzie przewidziany czas na referaty naukowe każdego z uczestników. Ich temat nie musi być zawiły, lub wysoce twórczy - doświadczenie pokazuje, że każde wystąpienie może wnieść coś wartościowego do wiedzy słuchaczy (i prelegenta). Każda prelekcja z pewnością będzie żywo dyskutowana i zostawi niezmywalny ślad w uczestnikach Obozu. Referaty zwykle trwają od 2 do 5 godzin i trzeba być przygotowanym na procową1 serię pytań, gdy tylko pojawią się w nim pojęcia: "C*-algebra", "zasada holograficzna", czy "entropia".

Poza częścią naukową odbędzie się wyprawa w Tatry, która z pewnością będzie wymagać hartu ducha, determinacji w walce o przetrwanie za wszelką cenę, a także nietuzinkowej kombinacji zdolności teoretycznych i doświadczalnych przy szacowaniu ilości pasztetu, który należy spakować do plecaka.


Zainteresowanych obozem prosimy o kontakt z: Sebastianem Dawidem.

Obozy SKFiz w archiwum: