IX OSKNF w Toruniu
logo.png

W dniach 11-14 XI 2010 r. odbyła się IX Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków w Toruniu

Strona organizatorów:

http://9osknf.fizyka.umk.pl/

grupa na facebooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=159225267425066
http://www.facebook.com/group.php?gid=332215570363

Lista uczestników i referaty

Lista uczestników z SKFizu:

  • Michał Dąbrowski
  • Piotr Migdał
  • Piotr Olejniczak
  • Joanna Oracz
  • Arkadiusz Trawiński
  • Krzysztof Święcicki
  • Joanna Zielinska

Zaprezentowane tematy

Podsumowanie

Opinie

Konferencja była pierwszą, w której miałem możliwość uczestniczyć, i muszę powiedzieć, że nie rozczarowałem się. Wystąpienia trzymały dobry poziom - choć jak w każdej sytuacji - zdarzały się momenty słabsze i momenty lepsze. Rewelacyjna atmosfera, udane spotkania integracyjne, liczne wycieczki (m.in planetarium i obserwatorium radioastronomiczne) sprawiły, iż mogę zapewnić, że nie będzie to ostatnia konferencja, w której uczestniczyłem.

Michał Dąbrowski

Toruń pokazał, że potrafi dobrze zorganizować konferencję - wykłady w większości trzymały poziom (invited też - b. interesujący był Włodzisława Ducha), imprezy (2/3) były fajne, zasypali gadżetami, a całość była zrobiona sprawnie z jajem. Jedyne minusy, jakich mógłbym się dopatrzyć to wcześniejsze zamknięcie rejestracji i ciut mało wystąpień teoretycznych.

Piotr Migdał

Wyjazd na OSKNF zmienił moje spojrzenie na naukę w Polsce o 179 stopni.

Piotr Olejniczak

Są dwa aspekty konferencji studenckich.
Pierwszy oficjalny to taki, że na tego typu wyjazdach człowiek dowiaduje się zawsze czegoś nowego. Istnieje również spora szansa na spotkanie osob, które zajmują się tym, nad czym aktualnie się zastanawiasz/pracujesz, co w efekcie prowadzi do wielu ciekawych dyskusji.
Jeśli sam masz referat - możesz uczyć się, jak to robić aby publiki nie zanudzić.
Drugi powód to oczywiście dobra zabawa.
Uważam, że konferencja w Toruniu zaspokoiła u mnie te dwa aspekty.

Joanna Oracz

Zaprezentowane referaty były interesujące i na wysokim poziomie. Organizatorzy dobrze rozplanowali ilość i kolejność prezentacji. Dla mnie szczególne ważne było nawiązanie bliższych znajomości z członkami koła KNF z warszawskiej politechniki.

Arkadiusz Trawiński

IX (jubileuszowy!) OSKNF uważam za udany. Referaty były na dobrym poziomie i znajdowało się wśród nich kilka perełek. Część towarzyska konferencji, tradycyjnie już stała na bardzo wysokim poziomie. Całość okraszona była fajnymi wykładami i wycieczką do Piwnic. Zasadniczo wypas po sam pas

Krzysztof Święcicki

(wkrótce)

Joanna Zielinska

Zdjęcia

OSKNF w archiwum: