I Ogólnopolska Konferencja Studentów Biofizyki
i_oksb.png

W dniach 15-16 maja 2010 roku członkowie koła "Nobel" z Uniwersytetu Jagielońskiego zorganizowali I Ogólnopolską Konferencję Studentów Biofizyki. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali studenci biofizyki, inżynierii biomedycznej oraz fizyki medycznej, a także pracownicy naukowi z głównych ośrodków akademickich Polski. Podczas konferencji odbyły się prezentacje prac studentów oraz wykłady zaproszonych gości.

Jeden z członków naszego koła także uczestniczył w konferencji.

Lista uczestników z SKFizu:

  • Tomasz Badowski

Zaprezentowane tematy:

Opinie

  • Tomasz Badowski

Konferencja studentów biofizyki, w której uczestniczyłem była pierwszym spotkaniem tego rodzaju w Polsce, mimo to była zorganizowana w sposób profesjonalny. Organizatorzy zadbali o materiały konferencyjne dla uczestników, elegancką oprawę graficzną, prezentację firm-sponsorów z branży biomedycznej, obecność i wykłady kilku ważnych polskich biofizycznych autorytetów i wreszcie o udaną imprezę integracyjną z darmowym napitkiem w klubie "Retro" na krakowskiej starówce. Tematyka większości prezentacji była bardziej bio niż fizyczna, najwięcej z nich dotyczyło zwalczania lub diagnozy chorób nowotworowych. Niemniej dowiedziałem się o kilku ciekawych efektach fizycznych, o których nie miałem pojęcia jak np. podgrzewanie się magnetycznych nanocząstek w zmiennym polu magnetycznym wykorzystywane w terapii nowotworów.
Odbył się konkurs na najlepszą prezentację i poster w którym brano pod uwagę głównie wkład własny autora i przydatność jego pracy. Planuje się kolejną edycję tej konferencji w następnym roku.

Zdjęcia

OKSB - Ogólnopolska Konferencja Studentów Biofizyki w archiwum: