Optics Challenge III - The Tournament

Koło Naukowe Optyki i Fotoniki ma przyjemność zaprosić wszystkich studentów I i II roku lubiących wyzwania intelektualne i rywalizację na trzecią edycję Optics Challenge.

Optics Challenge to turniej, którego uczestnicy rozwiązują ciekawe i niebanalne problemy z optyki, fotoniki i dyscyplin pokrewnych. Organizowany przy wsparciu międzynarodowych organizacji OSA i SPIE zrzeszających specjalistów nauk optycznych, ma na celu propagowanie tej wspaniałej i bardzo różnorodnej dziedziny fizyki, najlepszym uczestnikom oferując atrakcyjne nagrody oraz pomoc w rozwoju ich zainteresowań naukowych.

W trzeciej edycji zmianie uległa formuła turnieju. Zamiast publicznie ogłaszanych raz w tygodniu zadań do rozwiązania, proponujemy jeden kilkugodzinny sprawdzian z użyciem komputera - "Optics Challenge III -The Tournament".

Aby odnieść sukces w Optics Challenge, nie trzeba gruntownie znać się na optyce. Zadania ułożone zostały w ten sposób, aby sprawdzić umiejętności logicznego myślenia.

"Optics Challenge III - The Tournament" odbędzie się 16. grudnia 2013 r. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 6. grudnia.

Nagrody w turnieju:

  1. Czytnik e-booków Kindle Paperwhite
  2. Czytnik e-booków Kindle Classic
  3. Dysk twardy zewnętrzny 1 TB

oraz najlepsze zagraniczne podręczniki do optyki.

Zapisy na lp.ude.wuf|aso#lp.ude.wuf|aso, szczegóły i regulamin: osa.fuw.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Koło Naukowe Optyki i Fotoniki