Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory już wkrótce!

Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory już niedługo! Znamy nazwiska finalistów Konkursu!

Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory rozpocznie się już 17 marca w Centrum Nauki Kopernik i potrwa cały weekend. W sobotę odbędzie się Konferencja „Pomysł i co dalej? Nowe ścieżki kariery w świecie opartym na innowacjach” oraz Warsztaty dla młodzieży i pracujących z nią nauczycieli.

17 marca młodzi badacze z całej Polski będą prezentowali swoje prace przed Jury złożonym z wybitnych polskich naukowców i przedstawicielami świata biznesu. Autorzy zaprezentują przygotowane przez siebie plakaty naukowe, a także odpowiedzą na szczegółowe pytania jurorów.

Zwycięzców Konkursu, którzy pojadą reprezentować Polskę w Bratysławie na finale konkursu EUCYS (EU Contest for Young Scientists) i w Pittsburghu na Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) poznamy 18 marca podczas oficjalnej Ceremonii Zamknięcia Festiwalu, ale już dziś znamy tytuły 20 najlepszych prac naukowych zakwalifikowanych przez Jury.
Wszystkie finałowe prace będą dostępne dla publiczności w Centrum Nauki Kopernik 18 marca, a ich autorzy chętnie opowiedzą o swoich naukowych badaniach i dokonaniach.

Szczegóły na stronie internetowej Festiwalu: http://www.explory.pl

Szczegółowy program Konferencji na Festiwalu