Konkurs FameLab
plakat-famelab.jpg

Masz talent popularyzatora? Wystartuj w FameLabie!

Jeśli nauki ścisłe lub przedmioty techniczne to Twój chleb powszedni, a na dodatek wszyscy mówią ci, że fascynująco opowiadasz o tym, co robisz - FameLab to konkurs dla Ciebie!

FameLab odbywa się w już w 21 krajach na całym świecie. Służy odkrywaniu świetnych popularyzatorów nauki: badaczy, którzy umieją mówić do szerokiej publiczności w sposób prosty i przystępny. Którzy potrafią pokazać swoje badania tak, żeby było inspirujaco i fascynująco. Do tego są w stanie przedstawić zagadnienie naukowe "nienaukowej" publiczności przy wykorzystaniu niewielkich rekwizytów (na pohybel PowerPointowi!) w ciągu zaledwie trzech minut.

Warto się sprawdzić, bo stawka jest wysoka. Ci, którzy potrafią zainteresować nauką unikając rutyny wykładowych sal i naukowego żargonu dostaną za swój wysiłek 30.000 złotych na badania naukowe i 5.000 złotych na dowolny cel. Wszyscy finaliści konkursu przejdą profesjonalne szkolenie z zakresu komunikacji naukowej.

Na www.famelab.org.pl sprawdź, jakie są wymagania, a jeśli je spełniasz - zgłoś się za pomocą formularza rejestracyjnego.

Konkurs organizują:
Cheltenham Science Festival
British Council
Centrum Nauki Kopernik

Partner:
Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej