Ogłoszenia

30 Oct 2015 08:59
Akcja plakatowania (Edytuj)

Drodzy członkowie Koła, bardzo uprzejmie prosimy o pomoc w rozwieszaniu plakatów z ogłoszeniami o najbliższych seminariach i spotkaniach SKFiz. Praca polegałaby na drukowaniu i wieszaniu na Wydziale Fizyki 5-6 plakatów A4 tygodniowo. Dzięki temu będzie można zainteresować naszą działalnością większą liczbę studentów, co może poskutkować lepszą wymianą myśli i bardziej efektywnym rozwojem członków Koła. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Zarządu SKFiz.


21 Oct 2015 08:00
Potrzebna pomoc na stronie SKFiz (Edytuj)

Drodzy studenci, członkowie SKFiz i sympatycy. Potrzebna jest pomoc przy porządkowaniu strony Koła, przede wszystkim archiwum spotkań i konferencji OSKNF. Równocześnie prosimy o pomoc przy tworzeniu transkryptu spotkania SKFiz z noblistą prof. Kennethem Wilsonem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zarządu Koła, lub do Sebastiana Dawida.


14 Oct 2014 18:44
Tabelka inicjatyw (Edytuj)

Drodzy członkowie i sympatycy, w ramach wniosków po dyskusji "Po co nam Koło Naukowe?" (ogłoszenie tutaj) została stworzona tabelka (koniecznie kliknij tutaj!), gdzie każdy bez skrępowania może wpisywać swoje potrzeby, które będziemy starać się zaspokajać wspólnymi siłami - w ramach Koła. Zachęcamy do dzielenia się problemami i pomysłami!


09 Oct 2014 19:48
Dostęp do czasopism (Edytuj)

Każdy student Wydziału Fizyki ma dostęp do czasopism naukowych poprzez stronę Biblioteki UW (kliknij tutaj). Należy podać numer legitymacji i hasło otrzymane na szkoleniu bibliotecznym, a wyświetli się pełna lista czasopism. Polecamy wyszukać: Nature Physics, lub Physical Review. Na stronie (kliknij tutaj) można znaleźć archiwum "Postępów Fizyki".


16 Dec 2013 12:16
Wigilia SKFiz (Edytuj)

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Sympatyków SKFiz na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 16.12.2013 po seminarium prof. Stanisława Głazka.

Zarząd SKFiz


05 Dec 2013 15:06
Optics Challenge III - The Tournament (Edytuj)

Koło Naukowe Optyki i Fotoniki ma przyjemność zaprosić wszystkich studentów I i II roku lubiących wyzwania intelektualne i rywalizację na trzecią edycję Optics Challenge.

Optics Challenge to turniej, którego uczestnicy rozwiązują ciekawe i niebanalne problemy z optyki, fotoniki i dyscyplin pokrewnych. Organizowany przy wsparciu międzynarodowych organizacji OSA i SPIE zrzeszających specjalistów nauk optycznych, ma na celu propagowanie tej wspaniałej i bardzo różnorodnej dziedziny fizyki, najlepszym uczestnikom oferując atrakcyjne nagrody oraz pomoc w rozwoju ich zainteresowań naukowych.

W trzeciej edycji zmianie uległa formuła turnieju. Zamiast publicznie ogłaszanych raz w tygodniu zadań do rozwiązania, proponujemy jeden kilkugodzinny sprawdzian z użyciem komputera - "Optics Challenge III -The Tournament".

Aby odnieść sukces w Optics Challenge, nie trzeba gruntownie znać się na optyce. Zadania ułożone zostały w ten sposób, aby sprawdzić umiejętności logicznego myślenia.

"Optics Challenge III - The Tournament" odbędzie się 16. grudnia 2013 r. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 6. grudnia.

Nagrody w turnieju:

  1. Czytnik e-booków Kindle Paperwhite
  2. Czytnik e-booków Kindle Classic
  3. Dysk twardy zewnętrzny 1 TB

oraz najlepsze zagraniczne podręczniki do optyki.

Zapisy na lp.ude.wuf|aso#lp.ude.wuf|aso, szczegóły i regulamin: osa.fuw.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Koło Naukowe Optyki i Fotoniki


07 Oct 2013 17:13
XII Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków (Edytuj)

W dniach 7.11.-10.11.2013 w Krakowie odbędzie się XII Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków, w tym roku organizowana przez Studenckie Koła Naukowe Fizyków Bozon AGH oraz Koło Matematyczno-Przyrodniczego Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Termin zgłoszeń upływa 20.10.2013 - to już niedługo. Członków i sympatyków SKFiz zachęcamy do czynnego reprezentowania naszego Koła na konferencji. Zainteresowanych prosimy o osobisty bądź mailowy (lp.ude.wuf|zifks#lp.ude.wuf|zifks) kontakt z Zarządem.


16 Aug 2013 17:58
II Polska Konferencja Eyetrackingowa (Edytuj)

logo.jpeg

Uniwersytet Warszawski oraz Neuro Device serdecznie zapraszają na:

Drugą Polską Konferencję Eyetrackingową w całości poświęconą temu zagadnieniu. Będzie można nie tylko usłyszeć na niej wyniki najciekawszych i najnowszych badań, jak również uczestniczyć w warsztatach dotyczących eye-trackingu.
Pierwsza edycja była dużym sukcesem. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, tegoroczne spotkanie zostanie rozszerzone do dwóch dni, aby móc zmieścić prezentacje wszystkich chętnych.
Konferencja odbędzie się 28-29 listopada 2013 w Warszawie. Będzie ona okazją do spotkania z osobami, które zajmują się zawodowo badaniami z użyciem eyetrackerów w nauce i marketingu.
Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji, także osoby z branży marketingowej, dla których organizujemy drugi, dodatkowy dzień spotkania przy eyetrackerach.
Szczegóły i rejestracja na stronie: http://konferencjaet.neurodevice.pl/ oraz na plakacie.


08 May 2013 17:36
VIII Obóz Naukowy SKFiz (Edytuj)

Studenckie Koło Fizyki po raz kolejny organizuje Obóz Naukowy w Tatrach. Więcej informacji na http://skfiz.fuw.edu.pl/tatry-2013


10 Apr 2013 19:28
"Fizbit" Konkurs na program popularyzujący fizykę (Edytuj)

plakat_fizbit.jpg

W imieniu Instytutów Fizyki Teoretycznej i Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego
pragnę zaprosić Państwa do udziału w X Konkursie na program popularyzujący fizykę
"Fizbit". Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody pieniężne:

1. nagroda: 1500 zł
2. nagroda: 750 zł
3. nagroda: 500 zł

Po więcej informacji zapraszam na stronę konkursu http://fizbit.ift.uni.wroc.pl/
oraz profil na facebooku http://www.facebook.com/Fizbit


28 Mar 2013 14:38
Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne (Edytuj)

Jesteś pasjonatem matematyki, informatyki, fizyki lub astronomii? Chcesz podzielić się swoimi zainteresowaniami i poprowadzić ciekawe zajęcia dla zdolnych, pełnych pasji licealistów?
Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne to coroczna impreza organizowana przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego i innych uczelni, pod patronatem Koła Pasjonatów Matematyki UW, Koła Naukowego Informatyków UW i Studenckiego Koła Fizyki UW, skierowana do młodych pasjonatów nauk ścisłych. 9. edycja Warsztatów odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2013 r. w Węgorzewie.
Podczas warsztatów odbywa się kilkanaście bloków zajęć w małych grupach, mających charakter warsztatowy. W ubiegłych latach odbywały się zajęcia poświęcone m.in. równaniom diofantycznym, mikrokontrolerom AVR, czarnym dziurom, reverse engineeringowi, metodom probabilistycznym. Wieczorami odbywają się luźne wykłady, a także planszówki, go, brydż, Ktulu, filmy, RPG itp.
Poszukujemy chętnych do:
- prowadzenia warsztatów: dwu- lub trzydniowych bloków zajęć po 3 godziny dziennie,
oraz
- wygłoszenia luźnego wykładu (na dowolny wartościowy dla uczestników temat - także spoza nauk ścisłych).
Lubisz się dzielić wiedzą i zarażać młodych pasją naukową? Nie wahaj się ani chwili!
Od potencjalnej kadry oczekujemy entuzjazmu i pomysłu na interesujące zajęcia. Jeśli chcesz przyjechać tylko na wygłoszenie jednego wykładu - również zapraszamy. Jeśli już masz pomysł na warsztaty/wykład, albo też chcesz zasięgnąć dodatkowych informacji - napisz na adres: moc.liamg|wwwytatzsraw#moc.liamg|wwwytatzsraw .
Więcej informacji pod adresem: http://warsztatywww.wikidot.com/ (zachęcamy zwłaszcza do przeczytania relacji http://warsztatywww.wikidot.com/zdjecia i przejrzenia programu ubiegłorocznych warsztatów http://warsztatywww.wikidot.com/www8-program ).
Jeśli znasz innych Pasjonatów - podziel się z nimi informacją o Warsztatach!
W imieniu organizatorów,
Piotr Suwara


16 Mar 2013 09:16
Oferta pracy dla absolwentów fizyki (Edytuj)

W najbliższym czasie (od lata/jesieni 2013) Centrum Fizyki Teoretycznej PAN chce zatrudnić osobę na stanowisku asystenta (umowa o pracę, w planie doktorat w ciągu trwania zatrudnienia) w dziedzinie astrofizyki.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: agnes małpa cft.edu.pl


16 Mar 2013 09:12
Letnie Praktyki Badawcze (Edytuj)

Trwają zapisy na IX Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji.Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz
Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Odbywają się w okresie lipiec-wrzesień 2013r. w Warszawie. Osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie i realizację Praktyk to członkowie Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów (http://maths.com.pl/).Jeśli nie lubisz się nudzić, wolisz aktywnie spędzać wakacje, chcesz poznać wielu tak ambitnych ludzi jak Ty, zobaczyć na własne oczy, jak łączy się nauka i biznes, zgłoś się już dziś! Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: lp.waw.napsbi|ikytkarp#lp.waw.napsbi|ikytkarp, podając w temacie numer referencyjny IBS/MW/2013. Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl. Jesteśmy również na Facebooku.


16 Mar 2013 09:08
Miedzynarodowej Konferencji Mlodych Naukowcow - ICYS 2013 (Edytuj)

Chciałem przekazać informację i zaproszenie do udziału w odbywającej się w czerwcu (13-16.06) Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców - ICYS 2013, Plovdiv (Bułgaria).
Konferencja organizowana jest co dwa lata od 2007 r. i podzielona została na wiele sekcji tematycznych pokrywających szerokie spektrum dyscyplin
naukowych. Adresowana jest do młodych ludzi zaczynających swoją działalność badawczą, także studentów. Stanowi dobrą okazję do rozeznania się w rożnorodnej tematyce prac w wielu dziedzinach nauki. Przede wszystkim daje możliwość zdobycia doświadczenia w prezentowaniu swoich wyników przed szerszym gremium. Zachęcam do odwiedzenia strony konferencji: http://icys2013.uni-plovdiv.net/
Mateusz Donten,
Członek Komitetu organizycyjnego ICYS 2012,
Doktorant Instytutu Chemii Fizycznej
Uniwersytet w Zurychu


05 Mar 2013 23:36
Salon Teoretyczny (Edytuj)

W poniedziałek 13.03.2013 rusza Salon Teoretyczny SKFiz! Więcej informacji w zakładce Salon Teoretyczny.


24 Feb 2013 20:46
Spotkanie OSA (Edytuj)

Zapraszamy na kolejne spotkanie OSA. Więcej informacji tutaj.


03 Jan 2013 13:14
PIstacja Media (Edytuj)

Osoby chętne do napisania artykuły popularnonaukowego do gazety internetowej Gazetownia będącej częścią PIstacja Media prosimy o kontakt na mail kołowy skfiz at fuw edu pl bądź bezpośrednio do Pani Agaty Meissner.


12 Nov 2012 19:39
Optics Challenge II (Edytuj)

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów pierwszych dwóch lat studiów pierwszego stopnia do wzięcia udziału w optycznej lidze zadaniowej "Optics Challenge II" - jedynej lidze zadaniowej organizowanej na Hożej. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla zwycięzcy udział w zagranicznej konferencji optycznej. Konkurs polega na cotygodniowym rozwiązywaniu zestawu dwóch zadań, ogłaszanych na tablicach informacyjnych Wydziału oraz w Internecie. Szczegóły oraz regulamin konkursu na stronie internetowej: www.osa.fuw.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
Koło Naukowe Optyki i Fotoniki & OSA Warsaw Student Chapter


11 Nov 2012 21:47
I Ogólnopolska KOnferencja Eyetrackingowa - 30 listopada 2012 (Edytuj)

Witajcie,

Bardzo serdecznie chciałam zaprosić wszystkich członków Studenckiego Koła Fizyki do udziału w wydarzeniu, które może zainteresować.
Konkretnie: na pierwszą w Polsce konferencję w całości poświęconą badaniom eye-trackingowym. Będzie można nie tylko usłyszeć na niej wyniki najciekawszych i najnowszych badań, jak również uczestniczyć w warsztatach dotyczących eye-trackingu.
Odbędzie się ona 30 listopada 2012 w Lublinie.
Konferencja będzie okazją do spotkania z osobami, które zajmują sie zawodowo (w firmach i na wydziałach uniwersyteckich) tego typu badaniami.
Już dziś zapraszam do rejestracji przez stronę konferencjaet.neurodevice.pl Tam też znajdziecie dokładny program.
Koszt uczestnictwa: to tylko 100zł, a dla studentów – 50zł.
Zapraszam jeszcze raz serdecznie. W razu pytań: służę pomocą:)
Serdecznie proszę o przekazanie informacji o Konferencji Członkom Koła (o ile to możliweJ).
Pozdrawiam,
Gosia Zarzycka
mannazarzycka maupa student.uw.edu.pl


03 Nov 2012 11:05
Inauguracyjny wykład Koła Naukowego Optyki i Fotoniki (Edytuj)

Serdecznie zapraszamy wszystkich na pierwszy wykład OSA & KNOF w tym roku akademickim!
Tym razem będzie o najdokładniejszych, bo kwantowych pomiarach:

"Kwantowe linijki - czyli jak dokładnie można zmierzyć odległość za pomocą światła"
dr Rafał Demkowicz-Dobrzański,
wtorek 6.11 godz. 18, Nowa Aula, ul. Hoża 69

W trakcie wykładu rozpoczynamy również konkurs - ligę zadaniową Optics Challange II!

Koniecznie przyjdźcie i do zobaczenia!
Zarząd OSA & KNOF UW


strona 1 z 3123następna »