SPOTKANIE 15 grudnia 2012
medium.jpg
Spotkanie SKFiz
Termin 15 grudnia 2012
sobota, od 11:00 do późnego wieczora
Miejsce SDT , Wydział Fizyki UW,
ul. Hoża 69, Warszawa, sala podana wstępnie!
Temat NOWA, LEPSZA TREŚĆ POLSKIEJ WIKIPEDII - WSZYSTKO ZALEŻY OD WAS
Edycja druga.
Film Wzruszający filmik promocyjny
Manifest Fizyczna iniekcja w Wikipedię
Zapewne zdarzyło Ci się nie raz przeglądać polską Wikipedię w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące fizyki bądź matematyki. Ile razy byłeś zmuszony do zmiany języka na angielski?
Przyłącz się do nas i popraw, stwórz bądź rozwiń polskie artykuły z pogranicza fizyki i matematyki (inne nauki ścisłe również mile widziane!).
Zapraszamy na popołudnie z Wikipedią w miłym gronie studentów SKFizu!
Maraton Wikipedii tworzy nową jakość i sprawdza naszą wiedzę.
Co będziemy tam robić: Proponowana formuła została zaadoptowana z podobnych, bardzo udanych przedsięwzięć programistycznych. W niewielkich grupkach będziemy poprawiać, tworzyć nowe i tłumaczyć hasła z fizyki i dziedzin pokrewnych. Zająć można się zarówno artykułami, które Wam wpadły w oko,jak i tymi ze specjalnie przygotowanej przez organizatorów listy tematów o różnym stopniu zaawansowania.
Jeśli ktoś nigdy nie edytował Wikipedii, niech się nie obawia, przewidujemy krótką pogadankę "co i jak", a wśród uczestników będą osoby doświadczone i chętne do pomocy. Działanie w grupkach tez ułatwi wdrożenie się.
Informacje praktyczne Własny laptop mile widziany. Przewidziany poczęstunek i pizza dla uczestników
Przydatne linki Podstrona projektu na naszej stronie kołowej, zawiera relację z poprzedniego spotkania.
strona Wikiprojektu SKFiz na Wikipedii Gorąco zachęcamy do wpisywania się jako uczestnicy (Wystarczy kliknąć [DOPISZ SIĘ] i wstawić dane o sobie, ewentualnie napisać do organizatorów/SKFizu, podając swój nick z Wikipedii).
Tam też znajdziecie stale powiększającą się bazę przydatnych informacji i linków. W szczególności, zrobiona specjalnie dla nas przez Łukasza ściąga na temat podstaw Wikipedii.
Osoby chcące pomóc w organizacji zapraszamy na grupę dyskusyjną moc.spuorgelgoog|aidepikiw-zifks#moc.spuorgelgoog|aidepikiw-zifks
Laboratorium EE znak_laboratorium_EE.png
Sponsor W organizacji wydarzenia pomogło nam Laboratorium EE oraz Wydział Fizyki.
Laboratorium EE to innowacyjna firmo-instytucja o profilu edukacyjno-technologicznym (informatycznym). Działa głównie w obszarze IT (tworzy całe koncepcje stron, ich funkcjonalności, zapewnia nowoczesną grafikę, teksty, redakcję i administrację) oraz EDUkacji (pokazy naukowe, warsztaty naukowe, konsultacje). Firma składa się z 3 działów: Pracownia Nowych Technologii, Pracowania Edukacji i Pokazów oraz Pracownia Konsultacji w zakresie ICT i EDU. Zespół Laboratorium EE tworzą fizycy, socjolodzy, pedagodzy oraz informatycy, dzięki czemu realizowane projekty są przemyślane z każdej strony.
strona Laboratorium EE
strona Pracowni Edukacji i Pokazów
Niezmiernie dziękujemy Laboratorium EE, panu dziekanowi Andrzejowi Wysmołkowi oraz pani Agacie Meissner!