Współpraca z CEO
image.action?id=312&s=1

Współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), tworząc plany zajęć (dodatkowych) związanych z fizyką dla uczniów gimnazjum.

Nasza rola we współpracy sprowadza się do przygotowania multimedialnej strony internetowej będącej wsparciem dla nauczania fizyki w gimnazjum. W założeniu ze strony korzystać będą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Strona wzbogacona zostanie o interaktywne modele (symulacje), a także liczne odnośniki do materiałów dostępnych w Internecie.

Naszym celem jest ułożenie planu zajęć związanego z elektromagnetyzmem, prowadzącego do istotnego, a zarówno praktycznego celu: zrozumienia działania silników elektrycznych, a następnie zbudowania ich. Kładziemy duży nacisk na połączenie głębokiego zrozumienia fizyki po uprzednim zainteresowaniu tematem uczniów, osadzając lekcje w kontekście życia codziennego, przywiązując dużą wagę do jakości materiałów.

Cele: jasna wymiana myśli, głębsze zrozumienie fizyki, uczenie poprzez zaciekawienie, jednorazowe przygotowanie materiałów, z których wielu nauczycieli może korzystać wielokrotnie, np. poprzez stronę internetową.
Środki: CEO oferuje wynagrodzenie twórcom projektu.

Koordynator współpracy ze strony SKFiz: Piotr Olejniczak
Kontakt: polej.piotrek (małpka) gmail.com