Brenna - Piknik Naukowy 2010
Brenna.jpg

W dniach 22-25 kwietnia 2010 r. członkowie koła uczestniczyli w
IX Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Fizyków "Piknik Naukowy 2010".

Lista uczestników z SKFizu:

Joanna Bogdanowicz
Radosław Chrapkiewicz
Marcin Kotowski
Michał Kotowski
mgr inż. Anna Pastuszczak
mgr Marcin Pomorski
Bartłomiej Szczygieł
mgr Michał Tomza
Arkadiusz Trawiński

Zaprezentowane tematy:

Kwantowe błądzenia losowe - Marcin Kotowski
Miary splątania kwantowego - Michał Kotowski
Zderzenia cząsteczek w ultraniskich temperaturach - mgr Michał Tomza
Światłowodowy laser femtosekundowy na włóknie domieszkowanym iterbem (Yb) - Radosław Chrapkiewicz
Raz, dwa, trzy protony- czyli rzecz o rozpadach$^{43}Cr$ - mgr Marcin Pomorski
Nad rozdzielczość i przezroczystość wielowarstw srebrno-dielektrycznych - mgr inż. Anna Pastuszczak

Zdjęcia

Opinie

  • Joanna Bogdanowicz

Wykłady w większości były dobrze przygotowane, ciekawe i niewymagające szczególnie zaawansowanej wiedzy. Studenci pierwszych lat nie powinni się obawiać, że mało zrozumieją, warto pojechać. Można się zorientować czym się zajmują studenci w różnych miastach, nawiązać kontakt z innymi kołami. Poza stroną merytoryczną podobała mi się ogólnie atmosfera na konferencji i górska okolica.

  • Radosław Chrapkiewicz

Uważam, że wyjazd na tą konferencję był potrzebny. Zdecydowanie warto zorientować się co robią nasi koledzy i koleżanki w innych miastach, powymieniać się pomysłami i kontaktami. Nie mówiąc już o pięknej lokalizacji Brennej. Polecam wszystkim na rok przyszły!

  • Marcin Kotowski

Od strony towarzyskiej konferencja była udana. przekrój tematów był bardziej doświadczalny, niż teoretyczny, co mi osobiście średnio odpowiadało, ale wszystko zależy od uczestników - każdy ma szansę przechylić tę szalę na swoją ulubioną stronę przygotowując swój referat :)

  • Michał Kotowski

Od strony towarzyskiej i rozrywkowej konferencję uważam za udaną. Jeśli chodzi o wygłoszone referaty, to za dużo było jak na mój gust fizyki doświadczalnej, a za mało teoretycznej, ale doświadczalnicy pewnie mają inne zdanie ;). Większość referatów trzymała przyzwoity poziom, chociaż nie było żadnego, który "rzuciłby mnie na kolana". Prezentacje ekipy SKFiZu były chyba jednymi z lepszymi i nie jest to tylko opinia podyktowana lokalnym patriotyzmem ;). Zachęcam przede wszystkim młodszych studentów do wybierania się na podobne konferencje i (koniecznie!) wygłaszania własnych wystąpień.

  • mgr inż. Anna Pastuszczak
  • mgr Marcin Pomorski

Jak co roku impreza była niezwykle udana tak pod względem naukowym jak i towarzyskim. Przyjemne otoczenie i ciekawy porgram pozwoliły w przyjemny sposób poszerzyć nasze horyzonty, a liczne godziny spędzone na rozmowach z innymi fizykami bez wątpienia przyczynią się do zacieśnienia współpracy między uczelnianej.

  • Bartłomiej Szczygieł
  • mgr Michał Tomza
  • Arkadiusz Trawiński

Piknik Naukowy miał bardzo luźny i towarzyski charakter. Nie wygórowany poziom prezentacji pozwala uczestniczyć w konferencji studentom już od pierwszych lat studiów.

Brenna - Piknik Naukowy w archiwum: